Tantsumaailm pealinna lähistel

Tantsumaailm pealinna lähistel

Olga Sokk

Olga Sokk

Olga Sokk

Rapla on väikelinn, üsna Tallinna lähedal. Hea ilmaga jõuab raplakas linna poole tunniga. Linna minek tähendab ikka pealinna külastamist. Tihti öeldakse, et Rapla on nagu Tallinna magala ja las ta siis olla. Hea rahulik :).

Rapla on väike aga tubli. Kas teadsid, et sealtkandist on pärit lauljad Birgit Õigemeel, Siiri Sisask, Katrin Karisma-Krumm, Vaiko Eplik jpt, näitlejad Märt Avandi, Priit Võigemast jpt, baleriin Kaie Kõrb, kaunid missid ja välja paljud teised tuntud inimesed. Tundub, et meil on tõesti hea magala ;).

Rapla tantsijad

Rapla tantsijad

Raplas on olnud soodus pinnas ka kõhutantsule, kus tants läks lahti tõelise pauguga. Esimestel aastatel oli sadu uudistajaid. See oli meeletu hulk naisi, kes ei mahtunud ühtegi saali ära. Kõigil silmad särasid ja uudishimu oli suur. Avapauguks sai 2005.aasta kevadel toimunud kursus, mille viis läbi Las Vegasest kodumaile käima tulnud Kersti Dennis alias Amira. Sama aasta sügisest leidsime endale kaks noort toredat juhendajat – Kaidi Udris ja Berit Vill, kes käisid Raplas kordamööda. Aastate jooksul on Raplasse kutsutud erinevaid Eesti parimaid juhendajaid – 2006 Iris Frolov, 2007 jälle Berit, 2008 ja 2009 Eeben, 2010 ja 2011 jälle Kaidi. Uhke nimekiri, kas pole! Siit puudub veel kõige tähtsam – meie kõigi tantsuema Pille Roosi, kellelt oleme saanud mitu toredat koreograafiat, mida tantsime rõõmuga siiani. Rapla tantsijannad on Pillele väga tänulikud ka igakevadise võimaluse eest esineda Salme Kultuurikeskuses idamaisel kõhutantsu festivalil. See on sundinud naisi pingutama ja andnud esinemisjulgust.

Olga Sokk Tule- ja Tantsuetendusel

Olga Sokk Tule- ja Tantsuetendusel

Peab tunnistama, et iga-aastane novembrikuus toimuv Tule- ja Tantsuetendus sai alguse sellest, et tahtsime end kohalikele tutvustada. Nüüdseks on seljataga viis etendust, mis on meie arvates päris tore saavutus. Loomulikult ei saa märkimata jätta, et oleme etendustele vürtsi lisanud professionaalsete idamaiste tantsijannadega, kellest publik on alati tohutus vaimustuses. Raplas on esinenud juba nimetatud Kaidi, Sandra ja Iris, lisaks veel Rutha Lootus, Jaana Hansman Yahna ja Kairi Reinvee. Sellel, 2013.aastal ootame külla Pille Roosi ja Kati Prueli. Loomulikult tantsivad etendusel ka kohalikud tantsijannad. Samuti oleme etendusele lisanud teisi stiile – flamenkot ja mustlastantsu. Järgmisel etendusel saab nautida ka india tantsu. Iga etendus algab varjutantsuga ja lõppeb tuleshowga. Pidu kestab mitu tundi.

Raplakad soovivad rõõmsaid pidusid kõigile Eesti idamaistele tantsijannadele!

Olgem kaunid ja naiselikud!

www.tantsud.ee

One thought on “Tantsumaailm pealinna lähistel

  1. Pingback: RaksEstonia vaatab tagasi ja mõtleb edasi | Idamaise tantsu uudiskiri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s