“Matemaatiliselt on keskmine aktiivne liige 41-aastane, 165 cm pikk ja puusaümbermõõduga 98cm”

Kõhutants Põlvas
Reet Rosenberg
Meie lugu sai sissejuhatuse juba 2003.a sügisel Tartus, kus 4 Põlva naist hakkasid kõhutantsutrennis käima. Uus stiil oli huvitav ja jättis kõik argimured trenniukse taha. See oli tegevus, kus olid ise oma keha, muusika ja vaatega juhendaja tagumisest palgest. 50 kilomeetrit edasi-tagasi sõitu jättis piisavalt aega, et mõlgutada mõtteid, miks ei võiks juhendaja hoopis meie juurde käima hakata. 6.jaanuaril 2004.a.toimus Aule Halliku juhendamisel esimene kõhutantsu tund Põlvas. Idamaine tants tõi naisi-tüdrukuid kokku kolmekümne ringis. See oli toredaks vahelduseks aeroobikale, mis oli enda liigutamiseks meie väikeses linnas pea ainus võimalus.Juba sügisest olid uued algajad tulemas ja inimesed mahtusid vaevalt trennidesse ära. 2005.a. kevadeks tehti ettepanek juba Ruusa rahvamajja esinema minna. Hakkas meeletu trall kostüümi valmistamise teemadel. Tol ajal polnud meil veel suuremat arusaama, millised need välja võiks näha. Igaüks vaatas ise ja me olime tohutult uhked oma saavutuse üle. Esimeseks esinemiseks tulid moraalseks toeks ja meie veel väikest repertuaari täiendama Riina Kikas (siis Schotter) ja Jane Paberit. Tänud neile. See meeldejääv üritus toimus 1.aprillil 2005.a. ja soojendusbändiks oli tellitud Meie Mees. 🙂 Siit saime pisiku esineda. Aastake hiljem esinemiste videot vaadates saime aru, et selline kirju kostüümipilt ikka ei sobi, ja hakkasime teadlikult kostüüme planeerima.Varsti hakkas tekkima väike seltskond,kes tahtsid rohkem tantse harjutada ja kellele ühest korrast nädalas jäi väheseks, kuid kes pere kõrvalt lisatundi treeneriga endale võimaldada ei saanud. Sedasi hakkasimegi ise õpitut üle harjutama. Kuna mina olin pool aastat varem Tartus trennides käima hakanud ja käisin paralleelselt Põlva trenniga seal ikka edasi, siis nö kogenumana võtsin eestantsija rolli. Sel hetkel oli see kuidagi loomulik samm.DSC00527Nüüd hakkasid järgnema uued kostüümid, rohkem esinemisi, tahtmine rohkem korda saata ning loomuliku jätkuna vajadus end kuidagi teistest eristada. 2006.a augustis Tartus pärast Emajõefestivalil osalemist istusime sumedal suveõhtul välikohvikus ja leidsime,et vajame ikka oma nime ning hääletuse tulemusel sai selleks SALIMAH.

Juba enne Salimahiks saamist oleme üritanud vaikselt kõhutantsu tutvustada.  Kui olime 5 aastat Põlvas selle suurepärase harrastusega tegelenud, korraldas Salimah pisut suuremalt söögi-joogi ja etteastetega peo, kuhu kutsusime juba külalisi tablamängijad ja bollywoodi tantsijad Tartust.

Paar järgmist aastat muutus see kontserdiks, kuhu kutsusime juba rohkem inimesi vaatama ja külalisi esinema. Oodatud olid ka sellised Lõuna-Eesti tublid harrastajad, kel suuremal laval veel julgust või võimalust tantsida polnud tekkinud.

Praegune Salimahi liige on enamasti tantsinud päris Põlva esimestest tundidest saadik ja seda teinud oma töö, pere ja maakodu kõrvalt. Salimah – kes ta on? Ta on eestlaslikult siivas ja tagasihoidlik naisterahvas. Matemaatiliselt on keskmine aktiivne liige 41 aastane,165 cm pikk ja puusaümbermõõduga 98cm.

Salimah - Põlva Tantsib 2010

Salimah – Põlva Tantsib 2010

Praeguseks olemegi tihti ainult endakeskis kokku käima jäänud ja koos uusi väljakutseid otsinud,sest nende paljude aastate jooksul tekib ikka vahel küllastust. Eelmisel aastal proovisime isegi pisut burleski. Oma tegevuse käigus oleme ikka püüdnud grupiga sügiseti Tallinnas Idamaise Tantsu Festivalil käia,ning 2008.aastal võtsime osa ka konkursist gruppidele, kus jäime napilt neljandaks.

2013 aasta novembri lõpuks plaanime väikese ennetava juubelikontserdi korraldada. Sest aasta lõpuga täitub 10 aastat kõhutantsu harrastamisest Põlvas. Üritus saab toimuma Põlvaga külgnevas uuenenud Mammaste Lasteaed-Algkooli aulas.

Advertisements

2 thoughts on ““Matemaatiliselt on keskmine aktiivne liige 41-aastane, 165 cm pikk ja puusaümbermõõduga 98cm”

  1. Pingback: RaksEstonia vaatab tagasi ja mõtleb edasi | Idamaise tantsu uudiskiri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s