Kuidas ära tunda, et Sa oled kõhutantsija?

Safran

Safran

Safran
Foto: Tarmo Siirak

Kõhutantsijat laval või trennis ära tunda on lihtne. Ent selle saladuse, kuidas kõhutantsijat igapäevaelus märgata, näidetega elust enesest, avaldavad foorumi BellyDanceForums liikmed. Seega, on võimalik, et Sa oled kõhutantsija, kui…

Sind ümbritsevad säravad asjad… Sädelus peidab ennast Su telefonis, mündid sokkides ja litrid Su abikaasa aluspesus. Isegi tolm Su majas särab.ja Sa tead, et litritega saab kõiki asju paremaks tuunida. On see siis tavaline paar tenniseid, väsinud sekkaririided või nõiakostüüm. Ja Su telefon elab väikeses müntidega kaunistatud kotis – kui keegi Sulle helistab, siis telefon mitte ei vibreeri vaid näitab oma shimmy‘t!

… Sa leiad alati midagi, mille järgi tantsida… Kui Su lapsed tähestikku õpivad, teed Sina selles rütmis rinnakukusid. Kaubamaja liftimuusika sobib hästi puusalöökide harjutamiseks. Telereklaamide ajal saab zille mängida ning Sul on isegi hambapesu helide jaoks oma väike koreograafia olemas. …aga muusika ei ole harjutamiseks üldse vajalik… Mööda tänavat võib ka niisama hagallah-sammuga kõndida, vahetussammudega saab korteris palju kiiremini edasi ning köök on ideaalne koht pöörete harjutamiseks. Töö juures trükid Sa masmoudi-rütmis ning ettekandeid tehes kipud puusakaheksaid tegema. …ja koreograafiad tabavad Sind suvalisel ajal suvalises kohas. Mõnikord ajab inspiratsioon Sind kell 4 hommikul üles, et unes ilmunud saidi-koreograafia kirja panna. Ning tantsuseadeid on otse loomulikult kõige parem läbi teha siis, kui Sa pangajärjekorras seisad.

… Sa suudad teha mitut asja korraga. Sel ajal, kui toit mikrolaineahjus soojeneb, võib kahvlit assayana kasutada. Pliidi ääres toimetades võib samal ajal lihanuga pea peal balansseerida. Ning sallitantse on loomulikult kõige parem harjutada autoga sõites – suunavahetusi saad ju ka autoga teha, kuigi täispöörded võivad keeruliseks osutuda. Muidugi, on tegevusi, mis omavahel kokku ei sobi. Näiteks värinad ning tikkimistöö.

… tantsimine on parandanud Su finantsilise planeerimise oskuseid… Kuigi Su kostüümidel leidub rohkem münte kui teiste inimeste taskutes ning Su rahakott on puusarättidelt ära kukkunud müntidest raske, oled Sa rohkem kui korra mõelnud tantsuüritustel osalemiseks laenu võtta. Sa ei kahtle hetkekski, kui Sul on vaja uue kostüümi eest suur summa välja käia, ent Su riided on pärit teise ringi poest. Tegelikult eelistad Sa üldse uusi asju mitte osta ning seetõttu oled ära õppinud sokkide paikamise. Ning seda oskust läheb Sul vaja, sest Su sokkides on tantsimisest palju auke. … ning andnud Sulle uusi vanemlikke võimeid. Imikud jäävad Su süles kõige paremini magama  shimmy ajal. Hommikuti koolilapsi äratades tulevad zillid kasuks. Ning kui Su lapsed äikest ja müristamist kardavad, siis Sa räägid neile lugusid sellest, kuidas jumal kõikkde tantsijate rõõmuks trummi mängib.

… Su lähedased on alati Sinu tantsimisega seotud. Mõnikord on Su lastel piinlik, kui Sa järjekordselt toidupoes tantsid, ning Su kaasa hüppab tihti mööda elutuba ühel jalal ringi, sest ta on järjekordse mündi peale astunud.  Ent Su kolleegid suudavad arutleda Lähis-Ida muusika eripärade üle, Su ema ja tädid nuiavad Sult eratunde ning Su kallis kaasa lubab, et ühel heal päeval ostab ta Sulle disainerkleidi. Ja selle all ta ei pea silmas mingit Dolce&Gabbanat vaid Eman Zakit. Su lapsed mängivad Sulle hea meelega tsiftetelli rütmi ning isegi Su lemmikloomadel on kõhutantsuga seotud nimed.

Ning Sa oled kindlasti kõhutantsija, kui Sa lähed õhtul naeratades magama, sest homme on jälle uus päev tantsimiseks. Ning mõnikord Sa juurdled selle üle, kuidas küll need inimesed, kes tantsimisega ei tegele, oma aega sisustavad.

* artiklis on kasutatud foorumi http://www.bellydanceforums.net liikmete (tähestikulises järjekorras) Adiemus, Aniseteph, Alosha, Ariadne, Ariella, Daimona, Darshiva, Erina, Farasha Hanem, Jamil, Jane, KuteNurse, Kozmique, Madeline, Manuela, Miss_Shimmy, Pilar, PracticalDancer, Q-Tip, Ranya, Reen.Blom, Roshanna, Safran, Sedoniaraqs, Shakti, Sita, Shanazel, Sophia Maria, sstacy123, Walladah, Yonisha, Yshka, Zurah jt. lugusid elust enesest. Täispikkuses arutelu saab lugeda ning ka oma mõtteid juurde lisada siin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s