Saaremaine eksootika

Reelika Adamson

Reelika Adamson

Reelika Adamson
Foto: erakogu

Saaremaine eksootika meelitab suvel saarele hulgaliselt turiste, kuid eksootilist idamaist tantsu tantsitakse Saaremaal aastaringselt. Idamaine tants on Saaremaal niivõrd armastatud, et seda tantsitakse lausa igas Saaremaa nurgas ning erinevate gruppide kokkulugemiseks jääb isegi kahe käe sõrmedest puudu.

Vaatamata oma „keerulisele” asukohale on siin alati õpetamas käinud erinevad õpetajad mandrimaalt. Ühe hooaja käisid saarlastele oma oskusi edasi andmas Jelena Köönverk ja Kati Pruel, kelle tunnid toimusid korra kuus. Kuid saarlased on alati väga aktiivselt ka väljaspool Saaremaad toimunud koolitustel osalenud. Nii on käidud enda tehnikat lihvimas ja uusi oskusi omandamas nii Tallinnas kui Pärnus.

Minu esmakohtumine idamaise tantsuga toimus 2008. aastal ja minu esimeseks õpetajaks oli Gerda Ader. See üdini naiselik tants võitis kohe esimeses trennis minu südame – see oli kui armastus esimesest silmapilgust.

Jumana Al-Jazeera

Jumana Al-Jazeera
Foto: Sigrid Absalon

2012. aasta sügisel hakkasin enda teadmisi ja oskusi teistele edasi andma ja nii sündis Jumana al-Jazeera. Minu suure unistuse aitasid reaalsuseks muuta tantsukool Semiir juhendajad Iiri Roomets ja Sergei Morgun, kes olid heade nõuannetega igal sammul toeks. Tänu neile tõdesin, et iga uus algus on lihtne, kui su selja taga seisavad sind toetavad ja tantsu armastavad inimesed.

Õhtuti, kui tantsukooli õpilased olid oma trennid lõpetanud täitus saal idamaise salapäraga. Kokku sai imeliselt tore ja kirju seltskond. Oli neid, kes olid tantsinud juba mitu aastat, kui ka neid, kes leidsid tee selle imelise tantsu juurde alles nüüd. Kuid tantsuga alustamiseks ei ole õiget ega vale aega. Ning nii tõigi 2013. aasta kevad tantsijate ridadesse palju uusi särasilmseid ja tantsuhuvilisi naisi.

Peagi leidsid aktiivsed Kärla tantsijad, et kolmel õhtul nädalas tantsida on siiski veidi vähe, ning märtsikuu lõpust alates toimuvad regulaarselt trennid ka Kärlal.

Läbi hooaja toimus igas kuus üks workshop, kus said kokku erinevad tantsijad nii Kuressaarest, Valjalast kui ka Orissaarest ning õpetajateks olid erinevad õpetajad nii üle terve Eesti kui ka palju kaugemalt. 2012/2013 hooajal käisid Saaremaa tantsijatele idamaise tantsu saladusi õpetamas: Safran, Berit Vill, Pille Roosi, Egle Sild, Liina Remmelg, Amira ning augustikuu algul andis ilusa alguse uuele ja huvitavale hooajale Iris Frolov.

Jumana Al-Jazeera

Jumana Al-Jazeera
Foto: erakogu

Aasta jooksul õpitut näidati nii kodusaarel, kuid esinemas käidi ka Pärnus ja Tallinnas. Kevadel esineti Pärnus toimunud V Pärnumaa Idamaisel Tantsupeol ning Tallinnas Raqsat Rabiya kontserdil ja Idamaade Tantsustuudio Alexandria hooajalõpu kontserdil „Alf Leila Wa Leila”.

Ning nüüd jääbki oodata sügist koos uute ja põnevate trennidega!

Advertisements

One thought on “Saaremaine eksootika

  1. Pingback: RaksEstonia vaatab tagasi ja mõtleb edasi | Idamaise tantsu uudiskiri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s