Kõhutantsustuudio Alima lugu

Epp Kaljos, Katriin Reinsoo, Mary Tammet

Epp Kaljos

Epp Kaljos

 Alima ajaarvamine sai alguse 2004a. sügisel, mil toimus esimene tantsutrenn Väike-Maarjas Lääne-Virumaal. Järgmisel sügisel tantsiti juba kuues erinevas kohas –Simunas, Kundas, Tamsalus, Kadrinas, Tapal, Viru-Nigulas Lääne-Virumaal ja lisaks Avinurmes Ida-Virumaal. Aegade edenedes on tantsutundides osalenud eri vanuses naisi veel mitmes paigas üle Lääne-Virumaal, samuti Järvamaal, Jõgevamaal kui kaTartumaal. Kaugemates punktides tänasel päeval kahjuks erinevatel põhjustel enam treeninguid ei toimu. Lääne-Virumaal tantsime hetkeseisuga 11 rahvamajas ja lisaks Avinurmes Ida-Virumaal.

Alima logo2007. aastaks olime jõudnud äratundmisele, et meie tegemised oleks vaja viia ühise nimetaja alla. Nii sündis Kõhutantsustuudio Alima. Loogilise arenguna sai seltsingu tuumiku poolt 2009 sügisel asutatud MTÜ Idamaise Kultuuri Selts Alima. „Alima“ tähendab eesti keelde tõlgitult „ osavaks saama tantsus ja muusikas“. Ja see meie eesmärgiks ongi!

Paljud on oma rühmale ka nimed leidnud-

Meil on Baheera Viru-Nigulas,

Tamadur Väike-Maarjas,

Leyla Tamsalus,

Habiby Sõmerus ,

Warda Rakkes.

Tantsuhuviliste hulgas on ka neid, kes on tulnud ja jäänud selle kauni ja naiseliku harrastuse juurde läbi aastate.Tantsijatel on olnud võimalus näidata oma oskusi publikule väga paljudel erinevatel üritustel. Ilusaks tavaks on saanud Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine ,kuhu oleme kutsunud ka oma sõpru teistest tantsurühmadest/stuudiotest. Nii võõramaiste tantsude harrastajaid kui rahvatantsijaid, väikestest suurteni, noortest vanadeni. Need on olnud peod, mis kuidagi lõppeda ei taha.

Traditsiooniks kujunenud suurüritus“ Araabia Bazaar“ Rakvere Linnapäevadel on oodatud üritus tantsijatele ja publikule . See on päev täis kaunites idamaistes kostüümides esinejaid ,kuhu oleme lisaks kutsunud oma sõpru-tantsijaid lähedalt ja kaugelt.

Oma aastavahetuse-pidustused oleme viinud kokku Idamaa kalendriga. Talvised toredad Idamaa Kalendri Haflad on suurepärane võimalus harrastajatel koos tantsu nautida ja publikule meelelahutust pakkuda.

Suvised tantsulaagrid on viimastel aastatel toimunud külalislahkes Kundas. Merepäevade publik teab juba idamaiste tantsijate etteasteid oodata. Ja neid sündmusi on olnud palju, mida stuudio liikmed on kaunistanud oma tantsuga, nii kodumaal kui ka väljaspool.

Suur huvi on ka erinevate võimaluste osas ennast tantsuliselt arendada – juba mitu hooaega on toimunud igakuised koolitused ,kuhu oleme kutsunud erinevaid Eestis tegutsevaid professionaalseid tantsuõpetajaid, samuti on juba 6 aastat toimunud suvelaagrid. Koolitustele ja laagrisse on alati oodatud huvilised üle Eesti. Põnevaid kogemusi on andnud Tallinnas toimuv iga-aastane Idamaise Tantsu Festival.

Õla on alla pannud Kultuurkapital, Kohalik Omaalgatuse programm, Leader programm. Nende panus on olnud nii tunnustuseks kui ka toetuseks meie tegevusele.

Kõhutantsustuudio Alima soovib kerget jalga kõigile tantsijatele!

Advertisements

One thought on “Kõhutantsustuudio Alima lugu

  1. Pingback: RaksEstonia vaatab tagasi ja mõtleb edasi | Idamaise tantsu uudiskiri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s