Arrakis Tantsustuudio

“Meie väärtus on meie inimesed“

Jelena Köönverk 

IMG_3326

Jelena Köönverk. Foto: Meelis Endla.

Selle usina idamaiste tantsude stuudio alguslugu ulatub üsnagi kaugele enne kui hakkas kandma “Arrakis Tantsustuudio” nime.

Stuudio asutaja Jelena Köönverk alustas idamaiste tantsudega 2006.aastal, esimesed treeningud viidi läbi 2009.aastal eratunde andes ja juhendades pisikest gruppi Tallinnas. Tol ajal ei olnud veel konkreetset stuudio nime ning tegutseti “Jelena kõhutantsu grupp” nime all. Üsna pea kogunes tantsutundidesse huvilisi juurde ja tekkis vajadus lisaks võtta veel algajate grupp.

2010.aastal tegi kolleeg Sandra Vokk Jelenale pakkumise juhendada kõhutantsu tunde Kuressaares, tantsutunde juhendati kuni aastani 2013 KG Inspira Tantsustuudios. Alates 2013.a. kuni tänaseni tegutseb ametlikult Arrakis Tantsustuudio Kuressaares uues kohas uute gruppidega, tunde viivad läbi Jane Kaju ja Gerda Eerma.

Kõhutantsu tund Kuressaares 2011.aastal. Foto: ...

Kõhutantsu tund Kuressaares 2011.aastal. Foto: Jane Kaju.

„Arrakis Tantsustuudio“ nime hakkas stuudio ametlikult kandma 2012.aastal. Nime otsimine ei osutunud sugugi kergeks, kuna valikuid oli päris mitu, kuid arvestades stuudio missiooni ja visiooni tundus nimi „Arrakis“ kõige sobivam. Arrakis tuleneb araabia keelsest sõnast „Raks (Raqs)“, mis tähendab tantsimist/tantsu (araabia keeles: الراقص‎, ar-rāqiṣ, “the dancer”). Samal aastal valmis ka koostöös Kätlin Lõhmusega stuudio logo, millel on kujutatud suure kuu taustal lendleva seelikuga ja puusavööga tantsija.

2013.aastal laiendati stuudios tantsustiilide valikut ning lisandus tol ajal üsna uus tantsustiil „Tribal Fusion“. Tribal Fusioni tunde hakkas juhendama professionaalne artist ja koreograaf Mari Ääremets, kelle käe all on kasvanud väga tore tantsugrupp. 2014.aastal lisandus stuudio perre Janely Grünberg, kes juhendab Tribal Fusion algtaseme gruppi. Seoses Mari pikema puhkusega juhendab kesk-edasijõudnud gruppi alates aastast 2015 Yahna, kes on Eesti esimene professionaalne tribal fusioni artist ja õpetaja.

2015.aastal lisandus tantsustiilide valikusse ATS (American Tribal Style), mida juhendab oma ala parim Jekaterina Gavrilova.

Tribal Fusion grupp koos juhendaja Mari Ääremetsaga

Tribal Fusion grupp koos juhendaja Mari Ääremetsaga. Foto: Meelis Endla.

Stuudio väärtustab ja tunnustab kõrgelt treenerite tööd. Kui vaadata kõiki neid möödunuid aastaid, suurepäraseid tulemusi, jagatud rõõmu ja kurbust võib öelda, et Arrakis Tantsustuudio on kui suur tantsupere. Ja uskuge või mitte – nende aastate jooksul pole stuudios olnud ühtegi arusaamatust või negatiivset kogemust, mis mõjutaks kolleegide või õpilaste vahelisi suhteid – ilmselt on selle tulemus ausus ja teise inimese väärtustamine.

Vähemalt kaks korda aastas toimuvad stuudios traditsiooniliselt nii talvekontsert kui ka hooaja lõpus kevadkontsert, kus on võimalus särada laval esitades hooaja jooksul omandatud tantse. Rohkelt esinemise võimalusi on samuti erinevatel üritustel mida viivad läbi teised tantsustuudiod. Teistest stuudiotest on päris palju sõpru ning alati on ka nemad lahkelt kontsertidele kutsutud oma etteasteid jagama. Tõsi küll piiratud kontserdi aja tõttu ei ole võimalik alati kõiki kutsuda kuid vaheldumisi hooaja jooksul on õnnestunud mahutada enamus soovijaid.

Esinemised stuudios siiski pole ühelegi harrastajale kohustus, pigem suunatud neile kelle jaoks on see oluline. Tantsutunnid on üles ehitatud täpselt nii, et sobib ka neile keda huvitab füüsilise koorumusega treening läbi tantsu.

Kõhutantsu grupp koos juhendaja Jelena Köönverkiga

Kõhutantsu grupp koos juhendaja Jelena Köönverkiga. Foto: Meelis Endla.

Arrakis Tantsustuudio on tänaseks kasvanud pisikesest grupist suureks stuudioks, kus esmane eesmärk on anda idamaiste tantsude harrastajatele professionaalsel tasemel tantsutunde. Iga hooaeg on pandud kindlalt paika milliseid idamaiseid tantsustiile läbitakse, tehnika tunnid, koreograafia omandamised, füüsiline koormus, loomingulised tunnid, teoreetilised tunnid jne. Meie jaoks on oluline iga stuudio liikme heaolu, keha treenimine ja tantsuline areng. Korraldame stuudios tihti koosviibimisi vabas vormis, kus saame arutada nii mõnel põneval tantsu teemal kui ka lähenda personaalselt harrastaja tantsuarengule. Meie stuudio väärtus on meie inimesed.

Stuudio areng ja kasv pole siiski kerge töö, eriti kui alustada täiesti nullist. See on aastate pikkune pidev töö, kasvatatud kogemuste pagas, õppimine läbi raskuste toime tulla majanduslikult ja leppima langustega, kindlate eesmärkide seadmine mille poole pürgida väikeste sammude haaval ja osata hinnata saavutusi. Arvestades meie stuudio liikmete arvu, treenerite arvu, tantsustiilide erinevust ning võimalust anda tunde kahes linnas, võime täna julgelt väita, et oleme Eestis üheks suurimaks professionaalseks idamaiste tantsude stuudioks.

Tuleviku visioonina näeme oma tegevust koondamas üheks tervikuks, kus on võimalus luua ainult üks koht tegutsemiseks ja kujundada selle ümber päris oma keskkond. Hetkel tekitab ilmselt ebamugavust see, et grupid tegutsevad Tallinnas erikohtades. Käesoleval aastal oli planeeritud koht juba olemas ja suvel alustasime usinasti ka renoveerimist, peeglid olid tellitud, rõõmsameelsed õpilased olid valmis juba värvimistöödeks ja Mari Ääremets organiseeris juba mugavale diivanile koha :), lootused olid suured, kuid viimasel hetkel enne hooaja algust otsustasime ikkagi veel loobuda. Otsime jätkuvalt enda tingimustele sobivat pinda ja miks mitte ka vahvat partnerit kellega koos jagada seda toredat „tantsupesa“.

Arrakis Tantsustuudio talvekontsert 2015

Arrakis Tantsustuudio talvekontsert 2015. Foto: Urmas Roos.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s