Idamaade Tantsustuudio Aleksandria

Maria Kalinina

Maria Kalinina

Maria Kalinina. Foto: Galina Deinega

15.novembril 2014 sai Idamaade Tantsustuudio Aleksandria 10aastaseks. Mina olen Tantsustuudio Aleksandria kunstiline juht ja tahaksin meist jutustada.

Tantsustuudio Aleksandria juht Maria Kalinina hakkas idamaise tantsuga tegelema 2002.aastal Busayna stuudios, tema esimeseks õpetajaks oli Jekaterina Belõhh. 2003.aastal jätkas Maria õpinguid idamaade tantsustuudios Amrita õpetaja Pille Roosi juhendamisel. Edasipidi täiendas ta end Egiptusest, Soomest, Rootsist ja teistest riikidest õpetajate käe all.

15.oktoober 2004 loodi Idamaade Tantsustuudio Aleksandria. Algul oli väike grupp inimesi, kes tahtsid õppida midagi uut. Kuid väga ruttu muutus huvi tõeliseks armastuseks idamaise tantsu vastu.

Stuudio esimene aasta lõppes aruandekontserdiga, kus esineti koos stuudio Busaynaga tantsijatega. See pani alguse heale traditsioonile – lõpetada õppeaasta ühise aruandekontserdiga, kus osalevad ka Tantsustuudio Aleksandria head sõbrad.

Tantsustuudio Alexandria 2012

Tantsustuudio Alexandria 2012 hooajalõpu kontsert. Foto: Igor Linde.

2010.aastal toimus meie andeka disaineri Malika Disain esimene moeshow. Malika stiil mõjutab meie stuudio tantsijaid kostüümide valikul. Alates sellest ajast on idamaade kostüümide defilee Idamaade Tantsustuudio Aleksandria aruandekontserdi lahutamatu osa.

10 aasta jooksul saime väga palju loomingulisi hetki, oli palju välisreise, võtsime osa kontsertidest ja festivalidest Lätis ja Eestis, meie tantsutrupp kasvas ja arenes. Aegamööda tulid esile ka stuudio soolotantsijad, igaüks on oma tantsustiiliga ja karismaga.

Alexandria esimene lastegrupp esinemisel 2012.a

Alexandria esimene lastegrupp esinemisel 2012.a. Foto: Ksenija

2011.aastal avati esimesed lastegrupid. Praegu esinevad lastegruppide tantsijad juba soolotantsudega ja mõned neist on idamaade tantsukonkursside võitjad ja laureaadid. See algatus on eeskujuks just nendele lastele, kes tahavad tegelda idamaade tantsudega alates 4. eluaastast. Tantsustuudios väljatöötatud metoodika järgi õpetatakse idamaist tantsu lõbusalt, kasulikult ja uudishimulikult.

Idamaade tantsustuudio võtab aktiivselt osa erinevatest ülelinnalistest üritustest, sest meie tegevuse üheks eesmärgiks ongi laste ja noorte vaba aja sisustamine. Nii toimus 2014.aastal esimene idamaade kultuuride ja võitluskunstide festival Männi pargis, kust võtsid aktiivselt osa kõik Tantsustuudio Aleksandria tantsijad.

Lähimal ajal toimuv festival BellyStars Weekend ja lastekonkurss Belly Printsess on ühisprojekt Malika Designiga. Kõik konkursid , kontserdid ja meistriklassid toimuvad 11.-.12.aprillil Tallinnas. Täpsem info on meie leheküljel.

Tantsustuudio Alexandria 2014

Tantsustuudio Alexandria 2014 hooajalõpu kontsert. Foto: Igor Linde.

Meil on suured plaanid , lootused ja ootused, mis on seotud idamaise tantsu arendamisega Eestis. Meil on palju andekaid noori, me tahame aidata inimesi ületada kõhutantsuga seotud eelarvamusi, sest paljud arvavad, et see ei ole kombekas ja isegi on kahjulik, kui laps tegeleb sellise tantsustiiliga.Edaspidi teeme kõike, et oleks rohkem noortele ja lastele mõeldud üritusi , et meie õpilased saaksid jagada oma saavutusi, näidata teistele idamaise tantsu ilu ja võlu.

Me loodame, et meie stuudio areneb edasi, et meie kunstiline tase tõuseb, et saame korraldada rohkem üritusi ja täiendada oma teadmisi ja muljeid, osaledes erinevatel idamaistel tantsufestivalidel ja leides uusi sõpru.

Advertisements

One thought on “Idamaade Tantsustuudio Aleksandria

  1. Pingback: RaksEstonia vaatab tagasi ja mõtleb edasi | Idamaise tantsu uudiskiri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s