Tuhat ja üks ööd

Alf Leyla Wa Leyla

Maris Abe

 

Alf Leyla Wa Leyla on idamaine palee Sharm El Sheikhis, kus igal õhtul toimub show, mis sisaldab erinevate kõhutantsijate etteasteid, folkloori, tanourat, snake showd, mizmaripuhujat ja muud huvitavat. See on kindlasti koht, mida on soovituslik Sharmis käies külastada. Saab rahulikult istuda, vesipiipu tõmmata, kebabi või popcorni süüa ning paar tundi kestvat showd vaadata.

Nii tavakülastajatele kui kõhutantsu harrastajatele on kindlasti huvitavaks numbriks Ali Show. Ali on Sharm El Sheikhi Tito: tantsib sarnastes galabeyades, sarnased maneerid nagu publiku seas (laudade peal) kui tablal tantsimine. Tito mis Tito. Show algab nelja taustatantsijaga, seejärel soolo, siis duett, mis on alati romantiline, kuid tihti erineva naistantsijast kaaslasega (minagi olen temaga lava jaganud). Show lõpeb taas taustatantsijatega.

Tanourasid on tavaliselt 4 ja kuna lava on üsna väike, siis nende täpne ära mahtumine on omaette põnev vaadata. Oma show lõpus, nagu ikka kombeks, käivad nad ka rahva seas seelikut keerutamas. Kuid pole vaja muretseda – oma saabastega nad võltsTito kombel laudadele ei roni ja kuna show peab edasi minema, siis nad ka publikut seelikut keerutama ei pane nagu mõnes teises kohas. Siiski kui selline võimalus tekib, soovitan ära proovida, väga lahe tunne on ja seelik aitab veidi.

Snake show on dark and scary, kurjakuulutava muusika taustal ilmuvad lavale kaksikutest abilised punutud kastidega ning maotaltsutaja laseb ennast mõnda aega oodata. Lõpuks ta ilmub, meelitab kobrad kastidest välja ja õrritab neid teda hammustama. Hiljem valitakse publikust mõned julgemad, kes kaetakse kobrade ja boadega ning tehakse pilti. Show lõpuks võtab maokunn kobra hammaste vahele ja keerutab teda ringi.

Pōhiline atraktsioon on siiski kõhutantsijad. Parematel päevadel on neid ühes shows umbes 3-4. Kell 23 algava show avab alati rakasah ja samamoodi u 2 tundi hiljem sama teemaga lõpetatakse. Tantsijate arvust oleneb ka ühe etteaste pikkus (tavaliselt 3-5 lugu). Minu hinnangu järgi on kõik tantsijad seal väga heal tasemel, igal ühel omad võlud.

Minu jaoks on kõige põnevam vaadata Alexandriast pärit Cherie’d. Ta on selgeks õppinud tanoura-stiilis pöörlemise, mis võimaldab tal teha pikki ja keerulisi kombinatsioone, seda kõike muidugi ülikõrges releve‘s. Lisaks suudab ta väga hästi reageerida igale muutusele muusikas ja igal õhtul kuidagi üllatada.

Nermiin on samuti egiptlanna, kes elab minuga samas majas ja kasvatab abikaasaga väikest last. Tal on õlgadeni blondeeritud juuksed, mõned tätoveeringud ning avarad, sädelevad kostüümid. Ainult egiptlased saavad endale sellist look‘i lubada. Aitab ka see, et ta on väga hea tantsija, just nimelt kõhutantsija, ilma igasuguse balletitehnikata.

Malik on jaapanlanna. Ta on imeilus: suured mandlisilmad, pikad paksud mustad juuksed, kallid kostüümid; ning ta esitab alati klassikat ja laulab kaasa. Meil välismaay tantsijatega käib tihti arutelu, kas ja kui palju seda vaja on. Mulle on Eestis jäänud mulje, et klassikaliste lugudega see on peaaegu et kohustuslik, siin aga naerdakse suu maigutamine tihti playbackina välja. Siiski on oluline sõnum edastada ja vahepeal kaasa laulda on ka täitsa ok kui tunne peale tuleb.

Khokha Khaloud on väike ja armas, aga samas tugev egiptuse naine. Tal on Randa stiilis tehnika, kuid see pole häiriv ega tundu kopeerimisena. Neoonkollane tervet jalga paljastav kostüüm, imeilus must juuksepahmakas, ja tõmmu nahk on vägagi vaatamistväärt kombinatsioon.

Enamik külastajaid on egiptlased või mujalt araabiamaadest ja nad on üldiselt väga hea publik, elavad ja laulavad kaasa. Hiljem tahetakse tihti pilti teha või tullakse kommenteerima. Kõige meeldejävam hetk siiani on selline, et kui tantsu ajal ühe laua poole kiikasin, vaatasid sealt mulle vastu 3 südant, teate küll, selline sõrmedest moodustatud. Ja need polnud mitte väiksed tüdrukud, vaid täiskasvanud noormehed, see oli kohutavalt armas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s