Tantsud hingele ja kehale

InesDance Tantsustuudio

Ines Karu-Salo

Ines Karu-Salo

Ines Karu-Salo. Foto: Doominofoto

Ühel sügisesel hommikul Rocca al Mare Kooli jõudes vaatas infotahvlil vastu Mai-Liis Maasare üleskutse julgetele ja omanäolistele tüdrukutele: “Alustame idamaise tantsu trennidega”. Just siis, 15 aastat tagasi, otsustas Ines Karu-Salo, tulevane InesDance tantsustuudio & agentuuri (ID) asutaja, kõhutantsu õppima hakata. Juba esimeses tunnis tekkis hasart ja ambitsioon kõhutantsu viljelemises paremaks saada. Möödus aeg ja regulaarsed treeningud, kasvas armastus tantsu vastu veelgi, käidi esinemas (Callista ja Ramchandra koosseisus) ja osaleti võistlustel. Seejärel panid Ines Karu ja Liis Sildnik aluse kõhutantsutrupi TürküBel tegevusele. 2003. aastal hakkas Ines idamaise tantsu trenne juhendama DanceAct tantsustuudios kus ta töötas treenerina kuni 2009. aastani, mil ID tantsustuudio Mustamäel Tammsaare Keskuses tegevusega alustas. Täna tegutseb ID tantsustuudio Tallinna südalinnas ja Haaberstis.

Aka o Pele f.

Aka o’Pele. Foto: Egert Kamenik

Just Polüneesia tantsude trennid on need, mis eristavad ID tantsustuudiot teistest stuudiotest. Ines Karu ja Janne German käisid aastate eest end Soomes ja USAs arendamas sooviga tuua Havai hula ja Tahiti tantsud Eestimaale. Esimesed tantsud said selgeks ja moodustati Poüneesia tantsude duo Aka o’ Pele. Täna tegutsevad nii TürkuBel kui Aka o’ Pele rohkem ID tantsuartistide nime all, meeskond on kasvav ja tantsijad lihtsalt võrratud.

Ines käis stuudio algusaastatel tihedalt Egiptuses, Prof. Dr. Hassan Khalil’i ISOC tantsukooli idamaise ja Egiptuse folkloorsete tantsude treeneri tunnistust omandamas. Peale ōpinguid viis Ines Eestis läbi artistide intensiivkoolituse. Lisaks korraldas ID Intensive festivali kutsudes ōpetama ja esinema ka välisōpetajaid. Ikka iga aasta on korraldatud ōpitubasid ja erinevaid tantsukontserte kus tantsijad ja harrastajad kogemusi omandada saavad.

InesDance artistid 2013.

InesDance artistid 2013. Foto: EventLab

ID tantsustuudios on trenne juhendanud kõik oma ala tipptreenerid nagu Safran, Jamila, Kairi Reinvee, Shalini Mody-Pauts, Maiu Väli, Nele Suvi jt. Käesoleval hooajal juhendavad aga regulaarseid trenne Tiina Tanner, Iris Frolov ja Anna Sizova. ID artistide tegevusel aitab silma peal hoida ka säravsilmne Safran. Ines Karu aga avastab hetkel UK’d ja kindlasti üllatab sealt naasedes õpilasi tunniplaani säravdamisega. 🙂

InesDance Intensive

InesDance Intensive’i kontsert. Foto: erakogu.

Lisaks teeb ID koostööd mitmete teiste artistidega, et pakkuda suuremaid ja uuenduslikke show-programme erinevatele üritustele. ID on tööd pakkunud lisaks oma artistidele ja treeneritele veel Jamila, Zahira ja Yahna tantsijatele, Roberta Eulerile, Maris Abele, Amanile, Pit Tanourale ning ModyDuo ja Al Sol tantsukoosseisudele. Muusikutest on tehtud koostööd suuremas osas Kirss N Garden’ i ja Daana Otsaga. ID kui tantsuagentuur on võtnud endale missiooniks pakkuda alati parimaid ja uuenduslikke tantsuetendusi ning plaanib tulevikus teha koostöö veel rohkemate artistide ja esinemiskoosseisudega.

117.mail 2014 tähistas ID tantsukontsertiga 5-aastast sünnipäeva. Rocca al Mare Kooli aulas esinesid ID tantsuartistid, harrastajad, ōpetajad ja koostööpartnerid teistest stuudiotest. Esinema ja õpitubasid juhendama kutsusime ka Soome kuulsama Polüneesia tantsude koosseisu Mana o’Laka. Aitäh, sellest sai imeilus mäletus meile kõigile!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s