Tantsides loob naine ennast

Raida Stuudio

Natalija Mettus

Natalija Mettus

Natalija Mettus. Foto: Essenija Javorovskaja

Oli soe augustikuu õhtu. Istusime sõbrannadega suvekohvikus kohvitassi taga. Sõbrannad jagasid möödunud suve muljeid ja edaspidise elu plaane. Mina aga elasin hiljuti abielulahutuse üle, olin pisut depressiivses meeleolus ja ei teadnud, kuidas täita tekkinud tühjust oma hinges ja elus. Siis keegi ütles: “See ei ole veel midagi! Me kavatseme  kõhutantsutrenni minna!“

„Kõhutantsutrenni? On alles uudis! Pole varem sellest midagi kuulnud! Kas Tallinnas saab õppida kõhutantsu? Ilmtingimata tahan seda näha ja proovida!“ Ausalt öelda, ma ei olnud kunagi käinud ei Türgis ega Egiptuses, seepärast mul polnud aimugi, kuidas see kõik võiks välja näha. Aga sõna „kõhutants“ meeldis mulle väga ja äratas uudishimu… Nii juhtuski, et 2004.a sattusin stuudiosse ART MOD, kus esimese pooleaasta jooksul oli mu õpetajaks Jelena Igolkina. Müntide kõla ja idamaise muusika võluvad helid vallutasid minu südame. Sellest ajast sain idamaise tantsu pantvangiks. Tahtsin rohkem teada saada.

Stuudio Raida Salme Kultuurikeskuses

Stuudio Raida Salme Kultuurikeskuses. Foto: erakogu.

Nii tulingi stuudiosse Amrita, kus minu õpetajateks olid Pille Roosi ja Liina Remmelg. Ja siis pikkadeks aastateks sai minu õpetajaks Maria Kalinina Aleksandria tantsustuudios. Aegamööda tekkisid ühiprojektid, nagu duett Aleksandria, esinemistega erinevatel temaatilistel üritustel ja festivalidel. Oli väga suur soov täiendada oma teadmisi uute liigutustega ja koreograafiatega. Siis minu ellu tulid kuulsad õpetajad: Eeben (Eesti), Iris Frolov (Eesti), Karine Paranjants (Läti), Yallar (Läti), Orit Maftsir (Iisrael) Khaled Mahmoud (Egiptus), Nour (Egiptus), Azad Kaan (Türgi), Silvia Brazzoli (Itaalia), Zahra Mujunen (Soome), Mercedes Nieto (Ungari), Alla Kushnir (Ukraina), Alexei Rjaboshapka (Ukraina), Outi (Soome), Joana Saahira (Egiptus) ja teised…

Stuudio Raida Männi pargis 2014

Stuudio Raida Idamaade kultuuride ja võitluskunstide festivalil 2014. Foto: erakogu.

Nüüd tuli aeg jagada oma oskusi teistega: 2009a. loodi Raida stuudio. Tantsustuudio loomise idee tugines sellele, et õppida armastama oma keha sellisena, nagu ta on, et igas vanuses ja iga kehaehitusega naine saaks ennast tunda natuke jumalannana, natuke kuningannana ja olla uhke selle üle, et ta on Naine! Mõned aga lihtsalt tulevad peale väsitavat tööpäeva stressi maandama ja idamaise muusika saatel liigutama. Üheks teguriks naisenergia tõstmiseks ongi idamaise tantsuga tegelemine või loomingulise kunsti tegevus.. Tantsides loob naine ennast. Tantsides saab edastada oma emotsioone, unustada päevaprobleemid ja ebameeldivused.

Raida Stuudio Müstika Tantsustuudios

Raida Stuudio Müstika Tantsustuudios. Foto: Vallo Jõeorg.

Raida stuudio eesmärgiks on tugevdada tervist ja saada naiselikuks. Gruppide koosseis on aga erinev. Mõned läksid lapsehoolduspuhkusele, nende asemele asusid algajad. Sellepärast on tase erinev, aga tundides ei igavle mitte keegi. Praegusel momendil on kõige noorem tantsija 20 aastat vana ja kõige eakam on 59. Loomingulised tegevused suurendavad naisenergetikat. See ongi Raida tantsijate eesmärk.

Raida stuudio Salme Kultuurikeskuses 2015. Foto: erakogu.

Raida stuudio Salme Kultuurikeskuses 2015. Foto: erakogu.

Hiljuti hakkasid õpilased tundma huvi tantsukostüümide valmistamise vastu. Ja see on rõõmustav! Sügiskontsertidel Müstikas ja Aleksandrias esinesid Raida õpilased juba oma kätega õmmeldud kostüümides. Punastes kostüümides punaste sallidega tantsijad olid väga efektsed. Viimasena astusime üles kevadkontserdil Salme Kultuurikeskuses, milleks naised õmblesid ise kostüümid saidi tantsu jaoks.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s