Idamaine pidu Eestimaa saarel

Saare Hafla

Milleks on küll vaja korraldada ühel tavalisel Eestimaa saarel idamaist pidu? Korraldamise põhjus on tegelikult lihtne- kuna Saaremaal tegutses aastaks 2011 juba üsna palju idamaise tantsu gruppe, aga otsest seost neil polnud siis arvasid “kolm tarka”, et väga hea oleks saare tantsijate jaoks korraldada pidu, kus värvi annaksid ka külalisesinejad mandrilt. Nii sai 2011. aastal alguse Saare Hafla, kuigi esimesel aastal oli selle nimeks Jõulu Hafla. Järgnevad korrad olid 2012 märtsis ning 2012, 2013, 2014 detsembris. Seega oleme jõudnud juba ka esimese pisikese juubeli maha pidada, aga kuhu edasi?

Saare Hafla ühispilt 2014.aastal. Foto: Johannes Kaju.

Saare Hafla ühispilt 2014.aastal. Foto: Johannes Kaju.

Peale viiendat haflat võtsime korra aja maha, et vaadata tagasi ning koguda inspiratsiooni ka tulevikuks. Saare Hafla oli kogunud endale juba palju fänne nii saarelt kui ka mandrilt, viimased oli kohe eriti vaimustuses mini-puhkusest Saaremaal, ning kuidagi oli vaja sammu võrra üles astuda, et ka kuuendat korda tulijatel oleks lisaks heale seltskonnale, midagi uut. Nii sündiski idee võtta kampa Saare Johara.

I Saare Johara- Kamilla. Foto: Alar Truu.

I Saare Johara- Kamilla. Foto: Alar Truu.

Saare Johara (kalliskivi) toimus esmakordselt 2013. aastal, see oli idamaisetele harrastajatele suunatud konkurss, mille pea-eesmärgiks oli anda uutele tantsijatele esmakordne esinemise ja võistlemiskogemus. Muidugi krooniti ka esimene Saare Johara, kelleks sai Kamilla (Arrakis Tantsustuudio). Gruppide kategoorias viis võidu koju Asmarah (juhendaja Aili Reha).

Saare Haflal ja Saare Joharal on tegelikult peale korraldajate veel ühist- nimelt mõlema logod on käsitsi joonistatud saare neiu Aili Allase poolt. Just Saare Hafla plakati kujundus ongi see, mis oma hennaliku stiili pärast idamaistete tantsijatele südamesse pugenud.

Saare Hafla ja Saare Johara logod. Autor: Aili Allas.

Saare Hafla ja Saare Johara logod. Autor: Aili Allas.

Tagasi küsimuse juurde minnes- mis saab edasi? 2016 aasta tuleb kindlasti midagi, mida ei ole veel ei saare ega ka mandri tantsijate silmad näinud. Plaanime ühe õhtu jooksul nautida mõnusalt hafla meeleolu, mille kõrvalt ka vabas vormis kuulutame välja järgmise Saare Johara. Ei välista ka võimalust, et haflale ja konkursile järgneb kursus ning õhtu jooksul saab nii mõnigi mitte-tantsija idamaise tantsu pisikuga nakatatud.

Silma tasub peal hoida Saare Hafla Facebooki lehel ja kodulehel, sest just sinna tuleb jooksvalt selle aasta sees info- kus-millal hakkab üritus toimuma. Kohtumiseni Saaremaal- Yalla!

Saare Hafla ühistantsimine. Foto: Alar Truu.

Saare Hafla ühistantsimine. Foto: Alar Truu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s