Lavameigi ABC

Eelica Siim

Eelica Siim. Foto: Aleksandra Tšoba.

Eelica Siim. Foto: Aleksandra Tšoba.

Kaunis meik on minu jaoks laval tantsija jaoks täpselt sama oluline nagu efektne kostüüm, hoolikalt valitud ehted ja sätitud juuksed. Lavameik annab võimaluse olla natukene julgem ja glamuursem kui igapäevaelus. Siin on mõned näpunäited ja detailid, millele võiks rohkem tähelepanu pöörata just lavameigis.

Meiginäide. Allikas: internet.

Meiginäide. Allikas: internet.

Eeltöö. Toodete valikul tasub silmas pidada oma naha vajadusi ja eripärasid – milline on nahatüüp (kuiv, rasune, kombineeritud), milline on nahatoon ja alatoon. Kosmeetikapoes võib jumestuskreemide riiul ajada silme eest virvendama, aga kui tead täpselt, millist tooni, katvust ning tulemust otsid, ei tundugi see nii võimatu missioon. Tasub võtta natukene rohkem aega, et teha oma nahaga eeltööd teha.

Meigi aluskreem. Minu jaoks on see väike abimees lavameigis ning veatu põhja saamiseks täiesti asendamatu. Aluskreem ehk primer aitab luua barjääri naha ning jumestuse vahel, kaitseb ja ühtlustab nahapinda ning aitab kaasa meigi püsivusele. Kuiva nahatüübiga inimestele soovitan niisutavat aluskreemi, rasusema nahaga matistavat. Tulemused on märgatavad, ma luban.

Meiginäidis. Allikas: internet.

Meiginäide. Allikas: internet.

Kulmud raamivad nägu. Kaunid, defineeritud ja loomuliku kujuga kulmud võivad kogu meigi viia täiesti uuele tasemele. Lavameik on koht, kus on täiesti kohustuslik rõhutada ja mõnikord isegi natukene üle panna. Kui oled igapäevaselt harjunud oma kulme vaid kammima ja kergelt toonima, siis lavameigis nii lihtsalt ei pääse. Kulmupliiats, kulmupuuder ja kulmugeel on su parimad sõbrad! Harju nendega, katseta ja varsti ei tundu tugevad kulmud enam hirmutavad.

Meiginäide. Allikas: internet.

Meiginäide. Allikas: internet.

Tugev silmameik. Silmameik on ilmselt lavameigi kõige silmatorkavam osa. Silmad väljendavad nii palju erinevaid emotsioone ning lisavad näole ilmekust, täpselt see, mida tantsijal on vaja laval rõhutada. Silmameik peaks olema piisavalt tugev, et ka tagumistes ridades istuv publik näeb ilusat tervikut. Soovitan pigem kasutada kontrastseid värve (näiteks must ja valge). Soovi korral saab alati värvi lisada detailidega. Kõige tähtsam tugeva silmameigi juures on hajutamine ja töötamine õhukeste kihtide kaupa. See tagab kõige parema tulemuse. Tume silmameik peaks ideaalis välja nägema nagu pehme välja hajutatud pilveke, ei mingeid teravaid nurki ega jooni.

Glittermeigi näide. Allikas: internet.

Glittermeigi näide. Allikas: internet.

Särapuudrid ja glitterid. Kuna kõhutantsijate kostüümid on enamasti väga sädelevad ja glamuursed, siis ei pea end ka meigis tagasi hoidma. Särapuudrid ehk peenete valguspeegeldavate osakestega puuder on suurepärane vahend, et tuua näole sära tagasihoidlikumal viisil. Särapuudrit võib kanda näo kõrgematele punktidele – kulmuluule, põsesarnadele, ninale, otsmikule, lõuale, lisaks silma sisenurkadesse, et silmi avada. Glitter ehk suuremate valgustpeegeldavate litrikestega pulber sobib kasutamiseks väikeses koguses põsesarnadele või silmalaule ja kulmu alla või miks mitte ka huulepulga peale eriti glamuurseks tulemuseks.

Allikas: internet.

Meiginäide. Allikas: internet.

Lopsakad huuled. Huulepulga tooni saab valida vastavalt tujule ja vastavalt näiteks kostüümi värvile, kuid päris nude toon lavale alati ei sobi. See võib tekitada illusiooni, et huulepulka üldse polegi ja suur osa tantsija näo ilmekusest läheb kaduma. Lavameik on suurepärane koht, kus kasutada overlining-tehnikat, ehk huulepliiatsiga huule kontuurist natukene väljapoole joonistamist, mis tekitab efekti lopsakamatest huultest.

Meiginäide. Allikas: internet.

Meiginäide. Allikas: internet.

Põsepuna seob kogu meigi tervikuks. Põsepunaga tasub olla üpris julge. Kuna silm ja huul on juba tugevad, siis tagasihoidlik igapäevane kerge põsepuna ei paista lihtsalt välja. See mis lava taga peegli ees tundub liig, on laval prožektorite valguses kaunis ja loomulik.

Meiginäide. Allikas: internet.

Meiginäide. Allikas: internet.

Kõige tähtsam on end laval tunda suurepäraselt. Meik on vahend, millega seda saavutada ja viia järgmisele tasemele. Minu moto on, et kunagi ei tohi karta meigiga mängimist ja uute asjade katsetamist. Järgmisel esinemisel näiteks proovi meik teha natuke erinevalt kui oled varem teinud, kasvõi katseta mõne uue värvi või tootega. Tulemused võivad sind üllatada. Ja mis põhiline – lõbutse!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s